FELİSATTİ FS-AF125/1100VES TAŞLAMA MAKİNESİ

Ürün Kodu : 638
899,90 TL
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
256 Bit Rapid SSL
İADE VE DEĞİŞİM
7 Gün içinde ücretsiz
Not
:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Güç: 1100 W

  Yüksüz Devir Hızı: 3000-10000 min

  Max.Disk Çapı: 125 mm

  Mandren Kapasitesi: 1.0-10 mm

  Mil Dişi: M14

  Titreşim: 9,6 m/s2

  Ağırlık: 2,2 kg

  Ses Basıncı: 94 dB(A)

  Felisatti FS-AF 125/1100VES Taşlama Makinesi

  Güçlü magnezyum kafası, hava girişli ve incedir. Bu nedenle dar alanlarda bile kolaylıkla çalışabilir. Bloke etme butonu sayesinde tozlara karşı korumalıdır. Elinizde eldiven varken bile bu butonu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Her türlü pozisyon için yönlendirilebilir koruyucu mevcuttur. Her durumda maksimum koruma garantisi. Makinenin bütün parçaları toza karşı korumalıdır. Rulmanlar toza karşı kaplıdır. Elektronik hız sabitleme modülü makineyi dikkatsiz kullanım ya da makineye yanlış yüklenimlere karşı korur. VE modellerinde makine hızı yapılacak olan ile göre ayarlanabilir. Taş ve metal Kesimi vs. kompakt ve ergonomik makineler motor özellikle gövde çok büyük olmayacak şekilde tasarlanmıştır. Kullanıcının sadece bir elle kolaylıkla kullanmasına olanak sağlar.

   Koruyucu donanımın takılması

  Aletin kendinde bir çalışma yapmadan önce şebeke fişini çekin.

  Kazıma kesme diskleri ile çalışırken koruyucu kapak mutlaka takılı olmalıdır.

  Kıskanç vidalı koruyucu kapak koruyucu kapaktaki kodlama ucu, sadece alete uygun bir koruyucu kapağın takılmasını güvenceye alır. Gerekiyorsa kıskaç vidayı gevşetin. Koruyucu kapağın kodlama ucunu, alet başı üzerindeki mil boyunun kodlama oluğuna yerleştirin ve gerekli pozisyona çevirin. Koruyucu kapağın kapalı tarafı daima kullanıcı tarafına bakmalıdır. Kıskaç vidayı sıkın.

   Taşlama Uçlarının Takılması

  Aletin kendinde bir çalışma yapmadan önce şebeke fişini prizden çekin. Sadece müsaade edilen devir sayıları en azından aletin boştaki devir sayısı kadar olan taşlama disklerini kullanın. Kazıma / kesme diskleri çalışma sırasında çok ısınır. Soğumadan tutmayın.

  Takacağınız parçaları temizleyiniz. Taşlama uçlarını takmak için taşlama milini kilitleme mandalı ile tespit edin.

  Siper kılavuzunu mutlaka makinenin sağ tarafına gelecek şekilde monte ediniz. Kılavuzu somunlar yardımıyla siper destek kollarına takınız. Destek kolları da yine somun yardımıyla makinenin tabanına monte ediniz. Farklı boylarda kılavuzlar hazırlanırken ekstra tahta parçalarını vidalamak için siper üzerindeki uygun delikler kullanılabilir.

   Kazıma

  30-40 derecelik açılarla çalışıldığında, en iyi kazıma performansı sağlanır. Aleti uygun bir kuvvetle bastırarak, ileri geri hareket ettirin. Bu şekilde iş parçası çok ısınmaz, rengini değiştirmez ve yüzeyde çizikler oluşmaz.

  Kesme disklerini hiçbir zaman kazıma işlerinde kullanmayın.

   Flap Zımpara Tablası

  Yelpaze taşlama tablası (aksesuar) ile dış bükey yüzeyler ve profiller de (kontür taşlama) işlenebilir. Yelpaze taşlama tablalarının kullanım süreleri taşlama sıcaklıkları da düşüktür.

   Kesme

  Kesme işlemi sırasında alete bastırmayın, keselendirme ve titreşim yapmayın. İşlenen malzemeye uygun bir batıma kuvveti ile çalışın. Kesme işlemi yönü önemlidir. Alet daima ters dönüşle çalışmalıdır. Bu nedenle aleti başka bir yönde çalıştırmayın. Aksi taktir de aletin kesme yerinden kontrolsüz çıkma tehlikesi vardır. Profil ve dört köşe boruları keserken aleti en küçük kesite yerleştirilmesinde yarar vardır.

   Devir Sayısı Ön Seçimi

  Ayar düğmesi için yapılan iş için gerekli olan devir sayısı (alet çalışır durumda) iken de seçilerek ayarlanabilir. Gerekli devir sayısı işlenen malzemeye bağlı olup, en doğru olarak deneme yoluyla belirlenir.

  Düşük devir sayısı ile uzun süre çalıştıktan sonra aleti soğutmak için boşta en yüksek devir sayısı ile yaklaşık 3 dakika çalıştırın.

   Bakım ve Temizlik

  Kömür fırçalarını düzenli bir şekilde kontrol edin. Kömür fırçalarını daima çift olarak değiştirilmelidir. İyi ve güvenli çalışabilmek için aleti ve havalandırma aralıklarını daima temiz tutun.

   Servis Yedek Parça ve Garanti

   Bakım ve onarım

  Modern cihazların ve emniyeti önemli yapı gruplarının bakımı ve onarımı, kalifiye uzman ve özel aletler ve test cihazlarıyla donatılmış bir servisi gerektirmektedir. Bunun dışında yapılan tüm işlemler garanti taleplerini geçersiz kılar. Merkez servisimizi aradığınızda size en yakın yetkili servise yönlendirileceksiniz. Veya ürünü merkez servise göndermeniz talep edilecektir. Genel merkez servisi veya yönlendirilmiş servislerde ürünün gidiş/geliş nakliye bedeli müşteriye aittir.

   

Markalarımız

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.